Ostatnio Zaktualizowany:

Kompleksowe przygotowanie do egzaminu maturalnego z języka angielskiego

Kategorie Oxford Matura Trainer

Oxford Matura Trainer” wydawnictwa Oxford University Press (https://www.taniaksiazka.pl/oxford-matura-trainer-repetytorium-poziom-podstawowy-danuta-gryca-p-444155.html), to jedno z najrzetelniejszych repetytoriów przygotowujących do matury z języka angielskiego. Produkt dostępny jest na rynku już od 6 lat i wciąż cieszy się dużą popularnością dzięki różnorodności zawartych w nim zadań.

Zawartość

To repetytorium dostępne jest zarówno dla osób pragnących zdawać maturę na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym. Każda z książek podzielona jest na rozdziały odpowiednio przygotowujące do każdego z 14 tematów maturalnych. W każdym rozdziale znajdziemy dostateczną ilość zadań różnego typu, które mogą pojawić się na egzaminie maturalnym (słownictwo, rozumienie tekstów pisanych, rozumienie ze słuchu,  znajomość środków językowych, mówienie, wypowiedź pisemna). Ponadto na końcu każdego rozdziału tematycznego uczeń znajdzie słowniczek ze słowami oraz wyrażeniami poznanymi w danym rozdziale oraz sekcję “sprawdź się!”, w której może sprawdzić poziom zdobytej wcześniej wiedzy. Czerwona część książki, znajdująca się na końcu repetytorium, w prosty i zwięzły sposób rozwiąże gramatyczne dylematy każdego maturzysty oraz pozwoli na sprawną weryfikację przyswojonej wiedzy. W “Oxford Matura Trainer” na poziomie podstawowym, uczniowi zostają przedstawione również wskazówki jakich zwrotów należy używać podczas ustanej części egzaminu (rozpoczęcie rozmowy, kończenie rozmowy, obrona swojego stanowiska, prośby itp.) oraz jak poprawnie napisać jedną z form wypowiedzi pisemnej (m.in. list prywatny, podanie o pracę). Oczywiście podobnie jak w przypadku części ustnej, do poradnika w sprawie wypowiedzi pisemnej, również został dołączony szereg najprzydatniejszych zwrotów, które bez większych wątpliwości mogą zostać wykorzystane (tzw. gotowce).

Aspekty fizyczne

Uczeń ma możliwość zakupu dwóch oddzielnych książek, dzięki czemu uniknie zbędnego wydawania pieniędzy, jeżeli zdecyduje się podejście do matury wyłącznie na podstawowym poziomie. Podręczniki nie są ani grube, ani ciężkie, co ułatwia ich transport do szkoły czy też na korepetycje. Do każdego podręcznika dołączona jest płytka CD z plikami audio, dzięki czemu uczeń może samodzielnie wypełnić zadania z sekcji “rozumienie ze słuchu” lub gdy pragnie powtórzyć wymowę słówek z sekcji słowniczkowej. Jest to duże ułatwienie, gdyż maturzysta jest w stanie samodzielnie pracować nad swoimi postępami w nauce; nie jest wymagana przy tym obecność nauczyciela bądź korepetytora.

Oxford Matura Trainer” to jedna z najlepiej przygotowujących do egzaminu maturalnego publikacji. Ilość zawartych w niej zadań jest odpowiednio wyważone, dzięki czemu wystarczy zaledwie jeden rok szkolny na dokładne przerobienie podręcznika oraz znakomity wynik na maturze z języka angielskiego.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com